Zloženie družstva:

Mládež: Matej Baloga,Martin Blihár, Jakub Jakubko, Filip Suchý, Jakub Korečko

Seniori: Marek Baloga, Albin Dubovský

Tréneri: Jaroslav Baloga , Marek Baloga

Ciele sezóny: Zabezpečenie účasti na celoslovenských súťažiach/ Viessmann- pohára v biatlone /a postúpiť na M- Slovenskej republiky. Získať 1. výkonnostnú triedu, zaradiť sa do CTM . Vyhodnotenie: Náš klub sa zúčastnil všetkých kôl Viessmann-pohára a M-SR a to v zimnom biatlone. Na všetky tieto súťaže cestujeme už deň vopred, kedy sa deti môžu oboznámiť s bežeckými traťami a nastreliť si vzduchovky a aj preto, aby nemuseli v deň preteku vstávať skoro ráno a 3 až 4 hodiny cestovať. Záverečné hodnotenie: Pre niektorých pretekárov nášho klubu bola úspešná pre iných menej . Medzi tých úspešnejších patril Matej Baloga , svoj najdôležitejší cieľ získať 1. výkonnostnú triedu a tým zaradiť sa do CTM splnil. Na majstrovstvách Slovenska sa umiestnil na 3. mieste vytrvalostnom preteku. Takýmto druhým je Filip Suchý , ktorý napriek tomu, že sa začiatkom sezóny učil lyžovať a strieľať v jedom preteku mu veľa nechýbalo, aby získal 2. výkonnostnú triedu. Jakub Jakubko získal 3.výkonostnú triedu. Podmienky na trénovanie sme tohto roku mali dobré. Spočiatku kým nenapadol sneh deti trénovali na kol. lyžiach, neskôr sa cestovalo za snehom na Štrbské Pleso, Plejsy a na Zlatu Baňu . Keď napadol sneh aj v Prešove, tak na trénovanie sme využívali okolie nášho mesta. Behať sa dalo aj na cyklistickom chodníku , ktorý je osvetlený. Strelecké tréningy sa konali aj v telocvični , ktorú máme k dispozícií po celý rok. Na preteky sme cestovali vždy deň vopred a na cestu sme používali vlastné osobné auta, s deťmi cestovali aj ich rodičia. S pôsobením mojich zverencov na súťažiach som v celku spokojný , každý urobil taký výsledok na ktorý mal natrénované. Aj v tomto roku, ako sa stalo u nás v Prešove už tradíciou sa uskutočnila náborová a propagačná súťaž v biatlone, ktorej cieľom je okrem iného aj propagácia biatlonu v našom meste. 27.3.2013

Spracoval: Jaroslav Baloga